Cyber Gaming na DreamHack Summer

Dreamhack summer 2018 ve Švédsku je za námi. Byla to jedna velká herní show a zábava. A jak to vše probíhalo očima hráče se dočtete níže.  

 

 DreamHak

 

DreamHack je největší digitální festival na světě. Jeho jádrem a původem je LAN party. Akce jsou dnes platformou pro esporty, znalostní a tvůrčí soutěže, hudební vystoupení, přednášky vývojářů her, internet a herní kultura, cosplay, Fair Dream a mnoho dalšího. DreamHack Summer 2018 je otevřen pro všechny věkové kategorie, ale může obsahovat obsah, jako jsou turnaje, vystavovatelé a partneři, kteří předvádějí hry a další materiály, které nejsou vhodné pro všechny věkové kategorie.

 

Hanyho shrnutí DreamHacku

 

Je čtvrtek půl deváté večer a před barák mi přijíždí modrá dodávka. Je na čase vyrazit. Sydlištěm se rozléhá křik lehce herně postižené komunity a jejího všudypřítomného slengu vyrážíme. Za volant si sedám já jakožto jedinný pražák co má řidičák. V dodávce je čilý ruch nad složením jednotlivých decků protože do půl jedenácté je možné ještě decky před turnajem pozměnit. Osazení dodávky je přinejmenším inspirativní a zjišťuju, že jsem vlastně úplnej dřevák, protože kluci znají všechny karty podle jmen a já tak maximálně podle statů a toho co umí nebo podle obrázku. Taky aby ne, když mám v autě Mistra světa, mistra republiky, pár kapitánů nejlepších českejch týmů a vlastně to nej co czsk scéna má. Složení auta ( Pokrovac, Faeli, Matty, litig, martim, power, findan a já) . V půl čtvrté ráno dojíždíme na trakejt a tradá směr Dánsko.. pak už cesta probíhá svižně a ve dvě jsme u malebné chatičky uprostřed švédských lesů, kterou budeme následující dny nazívat domovem.

Jdeme si dát na chvíli šlofík a v pět odpoledne vyrážíme směr Jonkeeping do dějiště nadcházející akce. Někdo (power) vyburcoval, že si jdeme pro pásky ať nemusíme stát další den frontu. No co vám budu povídat ... 540 km jízda autem a fail. Zavřeno, nikde nikdo a lehký autizmus se začíná projevovat wink. Dáme tedy procházku městem a večeři. Připojují se k nám Scruffy, stancifka a xxx. Vyměníme některé hráče, faeliho necháváme jeho týmu a bereme si domů Scruffyho. Návrat na baráček ve večerních hodinách, je následováno načnutím nějakých těch piv a chillem doplněným o cestu proplayera na padesáti palcové plazmě zakončuje večer ve tři ráno.

Sobota, první den turnaje. Vstávačka a hektická sprchovačka aneb osm borců na jeden záchod a jednu sprchu s malým bojlerem, dokážete si to živě představit wink. V 10 dorážíme na místo turnaje. Velikost místa, atmosféra a organizace jsou až nezkutečné. Po prvním okouzlení místem, usedáme k přesně přiděleným místům a jdeme hrát.

První hra kde potkávám hráče pool8. Pozdějšího vítěze celého swisu. Prohrávám 2/3. O hře by se dalo napsat asi to, že moje nezkušenost s velkou akcí a nevyzrálost mého úsudku, kdy jsem špatně counterpicknul znamenala, ulehčení výhry pro mého soupeře. Následuje GG a k mému údivu hodně milý pokec o tom jak jsem měl pickovat, a že jsem neudělal vlastně žádnou herní chybu, mi nalila motivaci do žil. Druhé kolo bylo o to lehčí. Pick cube locka a oponentovy víceméně zábavné decky znamenali výhru 3/0.

Po dvou kolech tady přijatelných 1/1 a jak řekl Pokrovac: "vítej v Mikyho klubíku". Třetí kolo byl přesně ten zápas, pro který si jedeš a chceš si zahrát. Los mi přiřkl Sjow. Hráče z liguid gaming. Do té doby jsem na něj jen koukal na streamech. Jdeme hrát ... hru jsem si užil nicméně přesvědčivě prohrávám 1-3, ale jsem rád, že jsem si mohl v klidu zahrát s borcem světových kvalit. A neudělal si vyloženě ostudu.

Zbylé dva matche v prvním dni byly ve znamení nevýraznosti a den tak zakončuji s 2/3 . Bez šance na top16, ale s pocitem, že jsem si fajn zahrál. Celou dobu mezi cz/sk hráči panuje super atmosféra. Kluci si radí mezi zápasy, probírají strategie a smazává se jakákoliv týmová příslušnost. Z toho jsem v koutku duše nadšenej.

Vracíme se na ubytko okolo jedenácté večer. Následuje mejdan ... aneb co se stalo ve Švédsku zůstane ve Švédsku wink.

Den druhý, v prvním kole potkávám Findana, který mě prostě olepšil svým lichým paladinem a dostávám jak sedláci u Chlumce. Po dohodě zůstávám v bracketu, abych mu nekazil pomocné a zbylé zápasy už nějak doklepu. Swis končím ze stavem 5/4. Na pozici okolo 65 místa ze 187 lidi co zahajovalo. Před posledním kolem bylo ještě pár želízek v ohni pro kluky urvat top16. Nakonec Faeli topku urval a je hned motivace.

Začíná side event. Oproti Bo5 LHS je side pojat jako Bo3 conguest. Zábava střídá napětí, když chodíme před plátno povzbuzovat Faeliho. Neděle končí pro mě na side eventu 1-1.
Vracíme se zpět k chatě a mejdanu, který stmeluje osazenstvo.

Poslední den, Pondělí ... rychlé balení a frčení do haly. Side event začíná už od půl desáté, tak není času na zbyt. Hned první kolo dostávám klučinu, který mě vykostí a dropuju. Jdeme fandit ... Faeli hraje nezkutečné pecky a urve top4. V side eventu hitne top4 i Power a tak se dá říct, že czsk výprava byla v celku úspěšná na tomhle DH 2018.
Po odehrání finále skáčeme do dodávky. Odevzdavame Scruffyho a pickujeme Faeliho do auta a jedeme.

Cesta zpět už je klidnější a volíme i příjemnějšíi trajekt, kde všichni spíme v jídelně na zemi mezi zidlema. Jen Bengoro si ustele na stole wink.

Spaní na trajektu

Celkové shrnutí akce: Povedených pět dní s partou lehce zvláštních lidí postižených podobnou nemocí odehrávající se v rytmu nekonečné párty a smíchu a přitom koncentrovanosti na hru. Akci jsem si užil a myslím, že by každý měl zkusit atmosféru velkého turnaje ve hře kterou hraje.

 

Na fotky se podívejte zde.

Na celkové výsledky české výpravy se podívejte zde.

Autor článku: Vikkiller
Datum článku: 20.06.2018
Něco o autorovi
Dobrý den, jmenuji se Vít Červenák a jsem majitelem tohoto týmu. Tento tým jsem založil se svými kamarády z týmu, ve kterém jsme předtím působili. Mohli jste mě potkat na hrách BattleField Bad company 2, Battlefield 3 a 4. S týmem jsem velmi spokojený a doufám, že dosáhneme co nejlepších výsledků.
Poslední zápasy
CG vs Inside Games
0:2
lol
05.12.2018
CG vs Jednorožci
2:0
lol
02.12.2018
CG vs Vikingekrig Esports
1:1
lol
25.11.2018
Získaná ocenění
FACEIT POINTS CUP 3V3
Rocket League
31.12.2018
Mistrovství ČR 2018
LoL
11.11.2018
FACEIT POINTS CUP 3V3
Rocket League
16.10.2018
O nás

Jsme e-sport tým založený v září 2013. Tým byl původně založen skupinou hráčů hry Battlefield 3. Zabýváme se seskupením hráčů zaměřených na různé hry a následně dbáme na čestnou a férovou reprezentaci našich barev.

Dne 1.12. 2014 byla naše organizace zapsána jako spolek u městského soudu v Praze.

Sociální sítě
Kontakt
Majitel:
Vít Červenák

Kontakní údaje:

info: info@cyber-gaming.eu
redakce: redakce@cyber-gaming.eu

Cyber Gaming z.s.
IČO: 03581161
DIČ: CZ03581161