Nová hra a nová sekce Vainglory!

V těchto dnech se náš tým rozšiřuje o další sekci. Hra, kterou jejíž hráči hrají nese jméno Vainglory a my jsme si pro Vás připravili rozhovor s kapitánem sekce, který Vám jeho tým a celou hru podrobně přiblíží. 

 

12.4.2016 - V posledních dnech jsme uzavřeli spolupráci s novou sekcí, která se orientuje na hru Vainglory. Hra je na herní scéně stále málo známa, a proto bychom ji Vám, našim čtenářům chtěli přiblížit. Nejdříve si tedy představme členy sekce Vainglory, která nás bude do budoucna prezentovat.

Sestava týmu Vainglory:

Tomas "YodaMaster" Kadek

Josef "OhyCZ" Chrenka

Ado "agressor1" Smutny

Muhamed "Psychopatky" Al Hadi

Dimitri "MrNoi" Chrascenko

Jack "The.CheeseReaper" Downson

 

 

 

Nyní se dostáváme k rozhovoru, kde se dozvíte dopodrobna, co za sebou už hráči mají a co to vlastně to Vainglory je za hru.

Rozhovor

Vítej mezi námi, mohl by ses nám v krátkosti představit a říci něco o svém týmu?

Takže jmenuji se Tomáš Kadek, je mi 27 let a co se týče hry Vainglory, působím v ní zhruba 3-4 měsíc. Co se týče mého týmu, tak je to půlka hráčů CZ/SK a půlka hráčů EU. Hrajeme spolu už delší dobu, ale teprve nedávno jsme si řekli, že to spolu zkusíme a založíme tým.

 

Váš tým hraje hru Vainglory, představil bys nám tuto hru, v čem spočívá její hraní?

Vainglory je MOBA fungující na stejném principu, jako například takové League of Legends. 

Stejně jako v jiných MOBA hrách, tak máte na výběr zhruba z 23 postav, které jsou rozděleny na pozice: 

Roam (Support). Úkolem Supporta je tzv. tankování. Je to pozice, kde se kupují itemy pro ochranu týmu a v bojích je většinou vepředu, aby chránil svůj tým. 

Jungler (Bojovník džungle). Je to typicky válečník. Většinou disponuje bojem na blízko. Jungler je velice oblíbený, jelikož většinou rozhoduje souboje. Hrdinové na této pozici jsou velice silní a dokážou být velice nepříjemným pro ostatní hráče.

Lane (Laner) Tato pozice je asi nejtěžší v celé hře. Jedná se o hrdinu bojujícího na dálku, neboli „Range Hero“. Úkolem Lanera je chránit vrchní cestu hry a snažit se mít největší počet zabitých creepů ve hře.

Hra se tedy hraje 3v3, kde každý tým má na výběr z těchto pozic. Na mapě má každý 5 věží, které brání své území, stejně tak jako obchod, kde se kupují itemy s jednotlivými parametry.

Ještě co bych dodal, tak hra se streamuje pomocí mobcrush a twitch.tv, kde můžete vidět živá vysílání a mnoho zajímavých zápasů.

 

Jak si se dostal k této hře? Zkoušel si už své štěstí i v jiných hrách?

K této hře jsem se dostal náhodou. Už dříve jsem ji hrál, ale to mě nějak nezaujala a hlavně jsem ani netušil, že jí hraje tolik CZ/SK hráčů a že se zde konají různé turnaje, ligy atd. Až právě před těmi 3 měsíci, kdy jsem se tam seznámil s fajn lidmi a řekl si, že té hře dám šanci. Jinak co se týče jiných her, dlouho jsem působil na World of Warcraft, asi jako každý hráč skoro od začátku, co ta hra vyšla. Zde jsem se dostal do guildy Black Division, která patřila mezi největší guildy na serveru Drakthul, kde jsme úspěšně absolvovali několik raidů a útoků na jiná hlavni města. Další hrou, kterou jsem si prošel, byla klasická střílečka Call of Duty 1 a 2. Tam mezi moje úspěchy patří několik vyhraných turnajů v týmu iR, nEophyte a eSuba.

 

Vainglory je hra méně známa, i přes to, jsou turnaje v této hře zaplněné, popřípadě máte už za sebou nějaké úspěchy?

V Americe a Evropě se rychle dostává do podvědomí široké veřejnosti a dokazuje, že má právo řadit se mezi špičku progamingu. Organizace jako například TSM má už svůj profesionální Vainglory tým, který se tento rok zúčastnil mistrovství o prizemoney v řádech milionů. Ale to jde zatím mimo nás. To je vrcholový progaming ve Vainku. Asi by se každému líbilo být doma, hrát hru na telefonu, nebo na tabletu a vydělávat miliony.

 

Co Vainglory a Česká republika, je tady hra rozšířená už i v tuzemské herní scéně?

Co se týče Vainglory v České Republice, je zatím bohužel mrtvo, ale chystá se Mistrovství České Republiky, které bude pořádat herní portál PlayZone. Tento portál má za sebou řadu úspěšných turnajů, mistrovství apod. takže věřím, že se je na co těšit a pomalu polehoučku se i ta CZ scéna bude rozvíjet.

 

Já ti děkuji za rozhovor, za náš tým přeji tobě a tvému týmu mnoho štěstí a na závěr ti dávám prostor, aby si mohl něco říci svým fanouškům, popřípadě také protihráčům.

Tak nevím, jestli budeme mít nějaké fanoušky, ale kdyby někdo měl volný čas a bavili ho hry typu League of Legends, Dota, HotS apod. tak doporučuji si vyzkoušet Vainglory. A samo sebou budeme rádi za každou podporu, kterou budeme mít. Několik zápasů se streamuje, takže určitě rádi odkážeme i na nějaký zápas na web, ať se lidi můžou podívat. No a protihráči, to je jasný. Jakmile uvidíte v názvu CGEU, musíte být smíření s porážkou (směje se).

Autor článku: MiQh4l
Datum článku: 12.04.2016
Něco o autorovi
Mé jméno je Michal Olejníček, rád se věnuji e-sportu a hasičině. V minulosti jsem závodně hrál Battlefield 3 a Battlefield 4, mimo jiné si i rád zahraji série Assassins Creed a Total War. V organizaci Cyber Gaming působím už od samotného počátku na postu manažera a mým největší snem je tuto organizaci dotáhnout až na samotnou špičku scény.
Poslední zápasy
CG vs eSuba.Faeli
3:2
hs
15.10.2016
CG vs Inae.Wiarnot
2:3
hs
15.10.2016
CG vs iG.Matty
0:3
hs
15.10.2016
Získaná ocenění
LYNX World of Tanks 7v7 Nightcup #49
WoT
25.10.2016
WoT 2on2 Clash Europe #2
WoT
19.10.2016
ZOWIE by BenQ World of Tanks 5v5 Nightcup #33
WoT
16.10.2016
O nás
Jsme e-sport team založený v září 2013. Tým byl původně založen skupinou hráčů ze hry Battlefield 3. Majitelem se stal Vít "VikKiller" Červenák, kterého jste mohli potkat v hrách jako jsou Counter Strike 1.6, Counter Strike:Source a Battlefield 3.

V současné době jsme na herní scéně nováček, který ale už za sebou má pár výraznějších kroků. V budoucnosti bychom se rádi řadili k těm lepším tuzemským týmům.

Sociální sítě
Kontakt
Majitel:
Vít Červenák

Kontakní údaje:

info: info@cyber-gaming.eu
redakce: redakce@cyber-gaming.eu

Cyber Gaming z.s.
IČO: 03581161
DIČ: CZ03581161